Bardzo dobrze wychodzą nam zlecenie nietypowe. Jeśli potrzeba statysty, który podłoży rękę do kaligrafowania, polecamy się. Nie boimy się także robić kaligraficznych makijaży, a także szkolić cukierników.

 

 

 Kroniki - pomożemy Państwu zostawić piękny ślad po sobie.

 

 

 

 

yplomy - to nie tylko ozdobne nagrody. Dyplom to każdy bogato ozdobiony tekst ważnego dokumentuwymagającego odpowiedniej oprawy. Dyplomami mogą mieć być listy gratulacyjne i gratyfikacyjne, certyfikaty, wyróżnienia, akty erekcyjne. Wszystkie te usługi oferujemy w naszej pracowni.

Wierzymy w zasadę decorum i wychodzimy z założenia, że każda uroczysta okazja wymaga adekwatnej, estetycznej oprawy graficznej. Dlatego też proponujemy naszym klientom wypisywanie dowolnym krojem każdego dokumentu, jaki sobie zażyczą. W naszej długiej historii były to już listy gratulacyjne i nominacje doktorskie, listy zaręczynowe, akty jubileuszowe, erekcyjne, a nawet chowane w "kapsułach czasu" listy dla potomnych. Wszędzie tam, gdzie trzeba było napisać treść elegancko, dystyngowanie, ozdobnie, tak, aby podkreślić tym pismem wagę sytuacji - nasi Klienci znajdowali u nas pomoc. 

Zlecenia dyplomowe są o tyle skomplikowane, że wymagają bardzo indywidualnego podejścia. Obfitość technik, które oferuje kaligrafia: od zwykłego pisma, przez iluminację, złocenia, malunki temperą, aż po delikatne, filigranowe ornamenty i bordiury, pozwala dostosować każdy dyplom i pracę do indywidualnych potrzeb. Wycena zleceń tego typu, jak również czas realizacji, ustalana jest indywidualnie. 

 

 

 

 

 

 

 

d niepamiętnych czasów piękne, kaligrafowane zaproszenia, koperty, bilety wizytowe i winiety były obiektem sztuki życia codziennego. Napisane odręcznym,  efektownym pismem zaproszenie jest nie tylko wizytówką dla zapraszającego. Dbałość o codzienne,  użytkowe formy świadczy o wysokiej kulturze, dbałości, rozwiniętym poczuciu estetyki. Nie każdy ma jednak dzisiaj czas i chęć uczyć się kaligrafii na jedną czy dwie  okazje; dlatego też nasza pracownia w ofercie ma wypisywanie wszelkiego rodzaju zaproszeń, winiet, kart pamiątkowych, kopert, pocztówek, biletów wizytowych i wizytówek. 

Zamówienia tego typu należą do najbardziej żmudnych, ale też najprzyjemniejszych dla kaligrafa; tworzy on wtedy coś, co nie tylko olśni estetyką, ale znajdzie też zastosowanie praktyczne. Staje się nagle dekoratorem, zdobnikiem, który wprowadza nową jakość do życia codziennego - i tym samym syci zarówno swoją, jak i cudzą potrzebę piękna. Nie wspominając o tym, że zaproszenia z reguły dotyczą radosnych wydarzeń, takich jak śluby, wernisaże czy jubileusze. 

Każda kartka, winietka czy wizytówka odebrana z naszej pracowni będzie nosiła znamiona indywidualnej pracy i wysiłku skryby. Wychodzące z naszej pracowni spersonalizowane inwitacje są kwintesencją pojęcia handmade.

Oferujemy naszym klientom wypisywanie wszelkich spersonalizowanych detali, które ubarwią ich ślub czy przyjęcie. Mogą to być zarówno zaproszenia imienne jak i winiety na stół; wypisujemy też koperty z adresami dla najważniejszych gości lub bileciki wstępu czy karnety. W każdym wypadku proponujemy dużą liczbę opcji - do klienta należy wybór papieru, atramentu oraz kroju pisma, którym ozdobimy ważne dni w jego życiu. 

Tego typu zlecenia wyceniane są indywidualnie, zależnie od liczby zaproszeń czy kopert, stopnia ich skomplikowania oraz terminu, w którym mają być wykonane.

zosia i marek

 wizytowki

Pracownia Kaligrafa, wśród najróżniejszych dziedzin związanych z literą i książką, zajmuje się również wykonywaniem rekonstrukcji i kopii dokumentów historycznych. Oferta ta skierowana jest głównie do muzeów, archiwów, instytucji związanych z wystawiennictwem, które pragną zaprezentować odwiedzającym wygląd prawdziwych dokumentów bez ryzyka zniszczenia bezcennych często oryginałów. Z usług tych chętnie korzystają również bractwa rycerskie, szkoły, kościoły czy instytucje państwowe. 

Proces rekonstrukcji i przepisania dokumentu jest bardzo skomplikowany i zabiera wiele czasu. Polega na mozolnym, odręcznym przepisaniu dokumentu litera po literze z oryginału, lub - najczęściej - jego zdigitalizowanej wersji. Podkładem piśmienniczym najczęściej jest pergamin, jednak wykonujemy kopie również na wysokiej jakości papierach pergaminowych oraz akwarelowych. Do pracy wykorzystujemy narzędzia gwarantujące precyzję wykonania i wierność oryginałowi. 

Rekonstrukcje są w istocie rdzeniem i żywą tkanką naszej misji - podobnie jak średniowieczni kopiści, przepisujący święte księgi, utrwalamy zapisane wieki temu treści w nowej formie, aby rozszerzyć zasięg ich oddziaływania, zarówno merytorycznego jak i estetycznego. Usługi te są wyceniane indywidualnie; cena zależna jest od kosztu materiału, liczby roboczogodzin koniecznych do precyzyjnego wykonania pracy, jak również dostępności oryginału i poziomu jego skomplikowania, a także zachowania. 

Najszerzej znaną pracą rekonstrukcyjną, wykonaną w naszej pracowni, jest zrekonstruowanie na podstawie przedwojennych zdjęć Aktu Fundacyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oryginał dyplomu Kazimierza Wielkiego uległ totalnemu zniszczeniu w skrytce podczas II wojny światowej, gdzie został umieszczony w uzasadnianej obawie przed barbarzyńskimi działaniami niemieckiego okupanta.